Soru:
Kedimin hamile olup olmadığını nasıl anlarım?
Bhargavi
2014-10-26 14:53:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kedimin, yavru kedi doğurmadan yalnızca bir hafta önce hamile olduğunu keşfettim.

Hangi davranışlar veya işaretler bana onun hamile olduğunu daha erken gösterebilirdi?

Bir cevap:
Zaralynda
2014-10-28 04:08:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Isı Döngüleri Biter

Sağlam bir dişi kedi, üreme mevsimi boyunca her 1-3 haftada bir ısınma yaşar. VCA Hayvan Hastaneleri 'ne göre

Kediler için üreme mevsimi, sıcaklık ve gündüz saati sayısı gibi coğrafi ve çevresel faktörlere göre değişiklik gösterecektir. Kuzey Yarımküre'de dişi kediler genellikle Ocak ayından sonbaharın sonlarına kadar döngü yapar. Daha tropikal bölgelerde yaşayan veya çoğunlukla kapalı alanlarda yaşayan kediler tüm yıl boyunca döngü yapabilir.

Kedinizin kızgınlık içinde olduğuna dair işaretler çoğunlukla davranışsaldır. Normalden çok daha fazla dikkat çekmeye başlarlar ve yürürken veya okşarken arka uçlarını kaldırırlar. Ayrıca bu süre zarfında benzersiz (YÜKSEK) bir ses çığlığı yaşarlar.

Yavru kedi doğurma çağındaki tüm sağlam dişi kediler düzenli olarak ısınır (üreme mevsiminde) ve değilse, kediniz hamile olabilir veya yalancı gebelik (yanlış gebelik) olabilir. Kedi bir veterinere görünmelidir.

Pinking (Meme Uçlarında Değişiklik)

Hamile bir kedinin meme uçları şişer ve çiftleşmeden yaklaşık üç hafta sonra pembe renkte. Deneyimsiz sahipler için bunu tespit etmek zor olabilir ve bazı kediler bunu sadece ısı döngüsünden yaşayacaktır.

İştah Artışı

Hamile bir kedi normalden çok daha fazla yer (yeni kedi yapmak için yeterli kaloriye ihtiyacı vardır). Siz ona bakmaya başlamadan önce kedinin bir süre başıboş / vahşi olup olmadığını belirlemek zor olabilir, çünkü bu durumlarda kediler zaten yetersiz beslenir.

Karın Değişiklikleri / Kilo Alma

Hamile bir kedi hızla kilo alır, ancak vücuduna eşit bir şekilde yayılmaz, bunun yerine çoğunlukla karnında olur. Hamileliğin sonraki aşamalarında görmek daha kolaydır, çünkü yan yattığında şişkin bir göbeği olacaktır (fazla kütle sağlamdır ve yağın istediği gibi kaymaz).

Çarpıntı

Veteriner hekimler ve deneyimli yetiştiriciler çok küçük yaşta fetüsleri hissedebilirler, ancak bebekleri yaralayabileceğiniz için bunu denetimsiz olarak denemek tavsiye edilmez.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...