Soru:
Bir tabaktan birden fazla kediyi beslemede sorun mu var?
Zaralynda
2014-12-17 03:27:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Önceki bir sorumdaki bazı yorumlar ve cevaplar, hastalık riskleri nedeniyle kedilerimin tek bir tabaktan yemesine izin vermemem gerektiğini belirtiyor.

Dürüst olmak gerekirse, Su çeşmelerini paylaşan ve bütün gün tımar, güreş ve kucaklaşarak geçiren kedilerin bir yemek tabağını paylaşarak daha fazla hastalık riski taşıdığına inanmakta zorlanıyorum, ancak yanıldığım kanıtlanmaya hazırım.

Yemek paylaşımından doğabilecek sağlık ve / veya ek davranış sorunları var mı?

Olası hastalık paylaşımı ölçeğinde, bir kedi ağacını paylaşmaktan daha yüksek, ancak çöp kutusunu paylaşmaktan çok daha düşük olacaktır. Şahsen ben bunu önemli bir şey olarak görmüyorum.
üç yanıtlar:
Dalton
2015-02-06 03:01:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Yemek kasesini paylaşan bir hayvanla hastalık riskinin daha yüksek olduğunu sanmıyorum, ancak bunun davranışsal sorunlara neden olabileceğini düşünüyorum. Bir kedi, kasesini bir 'öldürme' yeri olarak düşünür. Yani, kedinize, avını başka bir kediyle paylaşmak zorunda ve buna gücenecek. O olmasa bile, bir kedinin kenarlarının kesilmesi ve diğer kedinin muhtemelen yemesini engellemesi ile uğraşmak zorunda kalırsınız. Ayrıca, ikisinin de yemek yiyebildiğinden emin olmak için o kaseyi her zaman dolu tutmalısınız. Bu, çoğu insan durumunda aşırı kilolu bir kediye veya daha fazla kilolu bir kediye yol açabilir.

Bence, planlı beslenme veya ücretsiz yemleme yapın, her hayvan için bir mama kabına ihtiyacınız var. Su tabağının onlar için aynı tabu olduğunu düşünmüyorum.

Bir referans olarak, mama kaplarını öldürme yeri olarak gören kedilere bakıyordum, çünkü kedimin bir mama kabıyla aynı standta su tabağı, kışın geldiklerinde köpeklerden su kabından veya onlar için içeri getirdiğimiz kâseden içmek için dışarı çıkardı. Kedilerin yedikleri herhangi bir yiyecek gibi hissettiğini okudum, bir mama maması ne kadar ölü olursa olsun, bunu bir 'öldürme' olarak görüyorlar ve bunun içme kaynaklarını kirlettiğini düşünüyorlar. İşte bu yüzden farklı bir su kaynağına gidiyor ve bunun sizin için ikinci, ucuz bir yemekle kolayca önlenebilecek potansiyel saldırganlık sorunlarına neden olabileceğini düşünüyorum.

keshlam
2015-02-08 09:40:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Benimki tek bir kuru gıda dağıtıcısıyla gayet iyi durumda - aslında, onların dönüşümlü olarak açıkça pazarlık yaptıklarını gördüm. Ama kardeşler ve yiyecek sıkıntısı olmadığına inanıyorlar; diğer kediler bu konuda farklı hissedebilir.

Islak mama için iki kase kullanıyorum, ancak bu kısmen farklı beslenme için (biri takviye alıyor) ve kısmen de "sos" u sevdikleri ve tartışacakları için paylaşılmazsa.

Soytarı için işe yarayan şeyi yapın.

SimonT
2015-10-09 12:08:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Hayır! Kedileri sadece kaselerinden yemeye çalışmak için hiçbir sebep yok. Aslında, her kedi için kase belirlemenin pek bir anlamı yok.

Aslında size şu anda kaç tane kedimiz olduğunu söyleyemem - sadece bunun bir "az."

En yakın kaseden yiyorlar ve biri birinin kasesini devralırsa, önceki sahibi başka bir kaseye geçiyor.

Bunun için kesinlikle hiçbir neden yok Aynı kaseden yemek yiyen kedilerle ilgili herhangi bir endişeniz var.

Burada, bir kedinin yalnızca kasesinden nasıl yemesini sağlayacağına dair birçok soru var.

Yapamazsınız, denemenin bir anlamı yok, bundan bir faydası yok, sadece zaman kaybı.

Her kedi için öğeleri ayırmak konusunda sıkça sorulan başka bir soru.

Kaç tane çöp kutusu bulundurmalısınız? Bu sık sorulan bir sorudur.

En popüler (ancak doğru olması şart değildir) cevaplar her kedi için bir çöp kutusu veya her kedi için bir çöp kutusu artı bir tane daha.

Doğru cevap - kedi sayısının getirdiği yüke bağlı olarak onları temiz tutabilmek için ihtiyaç duyduğunuz kadar.

Çok uzun zaman öncesine kadar 15 kedimiz vardı. . Her kedi için bir litrelik kutu almaya çalışsaydık, hepsini koyacak hiçbir yere sahip olamazdık. Bunun yerine, restoranlarda masaları temizlemek için kullanılan çok büyük iki barımız vardı - yaklaşık 30 inç'e 18 inç ve yaklaşık 6 inç derinlikte.

Kediler, kaseler ve çöp kutuları gibi şeyleri gayet iyi paylaşacaklar.

Kedilerin evin içinde birden fazla yerde yemek ve su yemeyi sevdiğini görebilirsiniz ve isterseniz kaprislerine hitap edebilirsiniz.

Büyük bir eviniz varsa , belki fazladan bir çöp kutusu iyi olabilir - ancak kaç tane elinizde olursa olsun, bunların temiz tutulması gerekir.

Devam edin ve herkesin istediği kâseden yemesine izin verin. Diğer kedi aynı fikirde değilse, bunu kendi aralarında çözeceklerdir.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...