Soru:
Kedilerimin aşırı ısındığını nasıl anlarım?
Zaralynda
2014-09-02 21:00:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Evimdeki klima dün gece bozuldu ve tamir ettirmemiz birkaç gün sürebilir. Bölgemde bu hafta havanın 95F olacağı tahmin ediliyor.

Kedilerimin aşırı ısındığını nasıl anlarım?

İlgili [türler arası soru] (http://pets.stackexchange.com/questions/2800)
Ayrıca bakınız: [Aşırı ısınmış bir kediyi nasıl yenilemeli veya ilk etapta aşırı ısınmasını nasıl engellemeliyim?] (Http://pets.stackexchange.com/q/7/481)
Bir cevap:
Remy Sheppard
2014-09-02 21:21:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bir kedi aşırı ısındığında aşırı derecede yıkanır. Kediler vücutlarında terleme yoluyla vücut ısısını düzenleme yeteneğinden yoksundurlar, bu yüzden tükürüklerinin teri taklit etmesi için kendilerini aşırı derecede yalarlar.

Bununla birlikte, kediler sadece pençelerindeki pedler aracılığıyla terler. Islak pençe izleri görüyorsanız, ancak dökülen su yoksa, kedinin pençeleri boyunca terlediği anlamına gelir.

Son olarak, aşırı ısınırlarsa kediler nefes alacaktır.

Kedinizin bol buzlu suyu olduğundan emin olun ve bir süre ıslak mama ile besleyin. Kediler genellikle susuz kaldıklarını bilmezler ve bu yüzden ihtiyaç duyduklarında su içmezler. Onları ıslak mama ile beslemek bundan kaçınmaya yardımcı olur.

Kedinize gün boyunca üzerine sermesi için gölgeli, halısız bir yüzey (fayans, laminat, ahşap) verin. Sert yüzey ısıyı yalıtmaz ve kedinin uzanması için serin bir alan sağlar (vücut ısısını düşürür). Doğrudan güneş ışığında 'bronzlaşma' yerine gölgede olmayı tercih edecektir.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...